Hızlı Dijital Teknoloji Gelişimi, Gençleri Sosyal Ve Ekonomik Olarak Önemli Ölçüde Etkiliyor

Denemek zorunda hissedebileceğiniz yeni bir cihaz veya uygulama ya da daha üretken işler yapmak için daha fazla zaman harcayabileceğiniz yeni bir ‘şey’ yayınlanmadan önce neredeyse bir hafta boyunca gündemde olur.

İnsanlar 2000 yılında 12 saniye boyunca bir göreve odaklanabilirken, bu rakam 2013’te yaklaşık sekiz saniyeye düştü.

Tüm bu yeni dijital teknoloji olmadan hayat daha iyi olur muydu? Twitter olmadan hayat daha iyi olur muydu? Muhtemelen değil. Yeni dijital teknolojiye istediğimiz kadar geri dönebiliriz, ancak ona daha az bağımlı olduğumuz bir gelecek hayal etmek zor.

Ofcom’a göre, 16-24 yaş arası gençler her hafta 27 saatten fazla çevrimiçi vakit geçiriyor. Dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve telefonlarla, yeni teknoloji çevrimiçi olmayı her zamankinden daha kolay hale getirdi. Önümüzdeki on yıl içinde, bu muhtemelen artacaktır. Ancak şu soruyu akla getiriyor: Teknolojinin sağlığımız üzerinde alaycı etkileri var mı?

Ruh Sağlığı Vakfı , teknoloji yerine geçmez “Ama yakında gerçek ve sanal ilişkiler, kolaylaştırırken

Gençlerin üçte ikisi çevrimiçi iletişimi yüz yüze etkileşimden daha kolay bulsa bile, üçte birinden fazlası da hayatlarını izole eden yeni teknolojiler buluyor . Dahası, gece sosyal medyayı kullanan gençler uykularına zarar veriyor ve depresyon ve anksiyete risklerini artırıyor olabilir .