Arttırılmış Gerçeklik Odaklı NFT Platformu Anima, Şirketlerden Yatırım Aldı

Ultravisual’ın kurucuları tarafından hayata geçirilen Anima, sanatçıların dijital kreasyonlarını daha büyük bir dijital sahneye taşımalarına ve artırılmış gerçeklikte NFT’lerin geleceğinin nasıl göründüğünü anlamaya yardımcı oluyor.

Flipboard’un 2014 yılında satın aldığı fotoğraf ve video uygulaması Ultravisual’ın kurucuların tarafından hayata geçirildi. Sanatçıların dijital kreasyonlarını daha büyük bir dijital sahneye taşımalarına ve arttırılmış gerçeklikte NFT’lerin geleceğinin nasıl göründüğünü anlamaya yardımcı oluyor.

TechCrunch’ın haberine göre şirket tohum öncesi yatırım turunda Coinbase Ventures, Divergence Ventures, Flamingo DAO, Lyle Owerko ve Andrew Unger’den 500 bin dolar yatırım aldı.

Şirketin kurucu ortağı Alex Herrity, NFT’lerin spekülatif bir pazar olmaktan uzaklaştıkça, bunun sağlıklı olduğunu ve özellikle kendileri gibi şirket için daha iyi olduğunu düşündüğünü söyledi.

Aslında Anima, dijital nesnelerin gerçek dünyayla etkileşime girmesi için yollar bulmayı hedefliyor. NFT’lerin ne olduğunu daha önce birçok kez sizlere aktarmıştık. Ancak kısaca özetlemek gerekirse NFT, özel bir kriptografik token türü.