Trabzon’da geliştirilen Bekchy “Yerli Üretim” belgesi aldı.

Siber güvenlik ürünü olarak bulutta çalışan Bekchy, Türkiye’nin ilk yerli “Bulut WAF” ürünü. Dünyadaki rakipleri ile karşılaştırıldığında çok başarılı sonuçlar alınan Bekchy, Türkiye’de %92,67 yerlilik oranı ile iç pazarda dışa bağımlılığı azaltmayı hedeflemekte ve yurtdışında satışlarını arttırarak ülkeye döviz girişi sağlamayı amaçlamakta.

Cloudflare, Sucuri, Stackpath, Incapsula, Sitelock gibi rakipleri olan Bekchy, Bulut WAF pazarında kendi teknolojileri ve Bekchy Engine adı verilen motoru ile Zero-Day ataklardaki başarı sayesinde yurtdışı pazarda da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bekchy, 4 Milyar dolarlık pazardaki pastadan pay almayı hedeflemekte. Bekchy ürününü geliştiren Faydata CEO’su Kenan ALTUN: “yurtdışı pazarda satışlarımıza başladık, 2019 yılı sonuna kadar dünyada ilk 20 arasında yer alıp ürünümüzü değerli bir marka haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

WAF, DDoS, DNS, Cache, SSL, Yük Dengeleme özellikleri ile bulutta çalışarak websitelerini koruyan Bekchy SaaS modelinde çalışmakta. Basic, Pro, Business ve Enterprise planları olan Bekchy’nin Basic planı 7 gün ücretsiz deneme hesabı ile herhangi bir kredi kartı bilgisi gerektirmeden kullanılmaya başlanabiliyor.

Kullanıcılar alan adlarının DNS sunucularını, Bekchy DNS sunucularına yönlendirip dakikalar içinde kullanmaya başlayabiliyor. Ayrıca ücretsiz SSL sertifikası oluşturabilmekte veya kullanıcılar kendi SSL sertifikalarını taşıyarak kullanmaya başlayabilmekte.

CEVABINI YAZ

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz