Instagram, yeni ve eski beğenileri birbirinden ayıran, en son etkinliği daha kolay görmenize ve aynı işlemi yapmanıza yardımcı olacak bir seçeneği test ediyor.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, Beğeniler listesi ‘Yeni’ ve ‘Bugün’ bölümlere ayrılmış ve en son gelen bildirimi ayırt etmeye yardımcı oluyor. Bu yeni güncellemenin son birkaç aydır Android’de test edildiği, ancak IOS için yeni olacağı bildiriliyor.

Bu seçenek, işletmelerin en son etkinliği izlediklerinden emin olmalarını kolaylaştırarak, gönderilerinin kime çekici olduğu konusunda daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olurken, aynı zamanda bireysel kullanıcılara ilgi alanlarına göre yanıt verme veya etkileşimde bulunma şansı sunar.

Bu, küçük bir güncelleme olabilir, ancak özellikle stratejilerini en üst düzeye çıkarmak isteyenler için, her bir gönderinin özel izleyici çekiciliği hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yararlı bir güncelleme olduğu düşüncesindeyim.

Benzer bir çizgi üzerinde, Instagram Creator hesapları artık hesap performansıyla ilgili ek bağlam sağlanmasına yardımcı olan yeni takipçilere ve takipçi listesine erişebiliyor .

İnstagram, performans analizlerinize ek içerik ekliyor. Bu özellik yalnızca İnstagram Creator hesaplarında bulunuyor ve henüz normal ticari hesaplardaki bir özellik değildir, ancak orada da faydalı olur ve gelecekte bir aşamadaki iş görüşlerine aktarılabilir.

İnstagram, araçlarını sürekli olarak değiştiriyor ve güncelliyor ve bu belirli eklemeler daha geniş şemada oldukça küçük olsa da, platformun nereye odaklandığını ve instagram’ın iyileştirme için potansiyel gördüğü alanları görmek çok şaşırtıcı. Bu güncellemelerin her ikisi de önemli bir avantaj sağlayacağını düşünüyorum. İzleyenler tablosu da, instagram’da iş analizi için ileriye dönük potansiyel olarak büyük katkı sağlayacak gibi görünüyor.

 

CEVABINI YAZ

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz