Teknolojik aletler çocuk sağlığına çok zararlı. Gelişen teknolojide birçok farklı aletler var. Bunlara örnek gösterecek olursak tablet, telefon, bilgisayar gibi birçok ürün var. Çok basit görünüyorlar ama olumsuz etkileri göründükleri kadar basit değil. İleri teknolojide bilgisayar, telefon gibi cihazların alınır alınmaz şifre konulması gerekiyor. Büyüklerin yapması gereken de koydukları şifreleri çocuklarına söylememeleri. En azından çocuklar şifreyi bilmedikleri için cihazları açamayacaklardır.

Şifre koruma yöntemi dışında büyüklerimiz çocuklarının teknolojik cihazlar başında geçirdikleri sürenin zararlı olduğunu öğretebilirler. Çocuklar hiç oyun oynayamayacak değil elbette. Zaman kavramını olumlu şekilde kullanabilirlerse çocuklar teknolojiden uzakta tutulmamalı. İlk kural cihazlara bakarken çocuklara 35-50 cm göz mesafesiyle bakmalarını öğretmek. Bu kural hem göz hem ruh sağlığımız için önemli.

Bu konuda ki görev biz çocuklardan daha çok ebeveynlerimizdir. 23 Nisan’da bize bu şansı veren dijitalciler.com’a teşekkür ederim.

CEVABINI YAZ

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz